0800 777 88[email protected]Çdo ditë jave: 08:00-20:00; E Shtunë dhe E Diele: 10:00-18:00
Thirr PA PAGESË! : 038777888
Na dërgo email
Ose

Blog

Çka është Black Friday?

Shkurt e shqip’ -Fundjava më e çmendur e blerjeve! Çdo vit pas ditës së falenderimeve pason vikendi më atraktiv i vitit – Black Friday. Ky event mbledh qindra e mijëra njerëz anë e mbanë botës në qendra tregtare me dyqane të ndryshme me zbritje marramendëse deri në 80%! Tani na gjeni edhe më afër jush, në qendrën më të madhe tregtare në Kosovë – Albi Mall në katin 0 – tek supermarketi.

Termi “Black Friday” nisi qysh nga vitet 1800 dhe u adaptua me kohë kur dyqanet shumë vitë më parë në SH.B.A. regjistruan detajet e tyre të kontabilitetit me dorë dhe ata gjithmonë shënuan fitime me të zeza dhe humbjet me të kuqe.

Thuhet se shumë dyqane ishin "në të kuqen" gjatë shumicës së vitit, por një ditë pas ditës së Falenderimeve “hynë në të zezë" kur blerësit blenë një sasi masive të mallrave me zbritje.

Black Friday mbahet cdo vit në të premten e fundit të muajit Nëntor, e në ketë vit do të shënohet me daten 29 Nëntor.Në të gjitha qendrat tregtare sheh një sasi të konsiderueshme të blerësve që shkojnë drejt dyqaneve në përpjekje për të gjetur zbritjet dhe ofertat më të mira. Disa prej dyqaneve veç kanë nisur tashmë ofertat e hershme, me shumë zbritje që pritet të zgjasin këtë javë.

Kshtu që a jeni gati për Black Friday? Periudha më e madhe e zbritjeve veç ka filluar edhe në Kosovë, e ti mos ja prish' vetit qejfin për kurgjo! Merr kredi për 10 minuta në Monego nga 20€-1200€ deri me 24 këste.

 

.